گام های ضروری در کسب وکار اینترنتی

گام های ضروری در کسب وکار اینترنتی

24 دی 95 0 نظر

بدون دانستن این نکات کسب وکاری را راه اندازی نکنید!

گام های مهم در راه اندازی کسب وکار اینترنتی

در مورد راه اندازی کسب وکار اینترنتی شاید برای خیلی از افراد که در ابتدای راه اندازی کسب وکار اینترنتی هستند سوالاتی پیش بیاید که پیدا کردن جواب برای آنها شاید کمی سخت و دشوار باشد.

در اینکه کسب و کار اینترنتی و رفتن تمام جهان به سمت کسب وکار اینترنتی حرف انکار ناپذیریست اما در این راه باید با نکاتی آشنا بشویم تا ما را سریعتر و راحتتر در دنیای کسب وکار اینترنتی به موفقیت برساند.

 

گام اول : شما باید علایق خودتان را شناسایی بکنید

شناسایی علایق و مهارت ها کاری چندان سختی نیست البتته درست است که افراد زیادی در این جهان وجود دارند که حتی نمیدانند علایقشان چیست و منظور  من از مهارت این نیست که شما حتما باید نابغه باشید و یا دانشمند بلکه تنها کاری که شما باید انجام بدهید این هست که سه سوال پایین را از خودتان بپرسید و این 3 سوال سر منشا کارآفرینی خیلی از افراد و نیز شما میتواند باشد :

  • از انجام چه کاری لذت میبرید؟
  • دوست دارید در چه جاهایی وقت بگذرانید و از صرف این وقتتان در این جاها لذت میبرید ؟
  • در انجام چه کاری مهارت دارید و میتوانید با شور و اشتیاق وصف ناشدنی این کار را انجام دهید ؟

 

گام دوم : شما باید  علایق انتخابی خودتان را در بستر اینترنت نیز امتحان بکنید.

پس از اینکه علاق خودتان را شناسایی کردید باید از اینترنت برای اینکه بدانید آیا حوزه شما پرطرفدار و پرسود هست کمک بگیرید .برای اینکار میتوانید از تبلیغات بنری سایتهای پر بازدید ایرانی که رتبه زیر 1000 را دارند کمک بگیرید و میتوانید از سایتهای sabavision.com  و similarsites.com و aparat.com کمک بگیرید  و برای انتخاب حوزه و طرفداران بین المللی حوزه مورد نظرتان میتوانید از سایتهای بین المللی clickbank.com  و شبکه های اجتماعی پر مخاطب مثل facebook.com  و instagram.com  کمک بگیرید تا ببینید که چه موضوعاتی پرطرفدار و بروز هستند.همچنین از گوگل ترند هم استفاده کنید.

 

گام سوم :شما باید شروع به تولید محتوا برای ساخت محصول متنی یا صوتی و ویدئویی خودتان بکنید

شما در این مرحله باید یک طرح کلی برای محصولتان و فرمت محصولتان بنویسید و با توجه به پیشرفت تکنولوژی شما میتوانید کارتان را با برنامه های ساده و رایگان نیز شروع بکنید و لازم نیست تا مهارت و دانش زیادی داشته باشید .با یک برنامه ساده مثل پاور پوینت یا برنامه اودسیتی و برنامه کامتزیا میتوانید کارتان را شروع کنید.

گام چهارم : بر روی نوع ارائه و نحوه کاور محصولتان کار بکنید.

مهمترین کاری که فروش محصولتان را به صورت چشمگیری افزایش میدهد طراحی محصول میباشد که برای اینکار باید بر روی کاور محصولتان از یک گرافیست کمک بگیرید و یا خودتان با برنامه هایی کاملا رایگان(فتوشاپ )  این کار را براحتی انجام بدهید.

 

گام پنجم : برند خودتان را شکل دهید.

در دنیای اینترنتی مردم از افرادی خرید میکنند که دارای برند هستند و در ایران هم این مطلب صدق میکند و داشتن برند و لوگو میتواند میزان اعتبار و درآمد زایی شما را چندید برابر بکنید .شما با پرداخت مبالغ بسیار جزئی باید برند و لوگو برای خودتان ایجاد بکنید.

 

گام هفتم : کانال تلگرام و پیج اینستاگرام خودتان را تشکیل دهید.

 

استفاده از قدرت شبکه های اجتماعی میتواند برای شما خیلی خیلی مفید باشد و در ایران تلگرام و اینستاگرام میتواند برگ برنده شما باشد و افراد در حال حاضر به تبلیغات در داخل گوشی خودشان بیشتر توجه میکند تا تبلیغات تلویزیونی و دیگر تبلیغات. هر چقدر در شبکه های اجتماعی حضور فعالی داشته باشید میتوانید موفق تر از قبل بشوید و از فیس بوک و آپارات و یوتیوب هم غافل نشوید.

گام هشتم : ترافیک و مشتری به سمت محصولتان جذب بکنید.

روش های رایگان جذب ترافیک وجود دارد که شما میتوانید بوسیله آنها مثال سایتهای دانلود رایگان کتاب یا سایتهای اشتراک لینک و دیگر روش ها ترافیک و مشتری جذب بکنید و نیز برای جذب بیشتر کاربر باید به فکر طراحی بنر تبلیغی برای قرار دادن آن در سایتهای تبلیغ رایگان باشید.

گام نهم : شما باید سایت خودتان را طراحی کنید.

طراحی سایت خیلی آسانتر از آنی هست که بسیاری از افراد فکر میکنند.تنها برگ برنده شما در دنیای اینترنتی وب سایتی میباشد که تنها دارای یک صفحه برای فروش محصول و 2 صفحه دیگر برای قرار دادن مقالات و دانلود های رایگان سایتتان میباشد .برای طراحی سایت میتوانید از ورد پرس  استفاده بکنید.

سجاد آمری زاده _آیونر تیم

logo-samandehi