چگونه ذهنیت های بزرگ و کارآفرین داشته باشیم !!!

چگونه ذهنیت های بزرگ و کارآفرین داشته باشیم !!!

چکیده :

ذهنیت های کارآفرینان و افراد موفق

چگونه ذهنیت های مثبت و بزرگ  و کارآفرین داشته باشیم !!!!

ذهنیت میان افراد فقیر و افراد ثروتمند همیشه ناگفته های زیادی رو در بر داشته و به صورت یک راز پنهان مانده واگر میخوایی که زندگی و موفقیت مالی خودت رو تغییر بدی ، اول باید ذهنیت خودت رو در مورد خیلی چیزهای تغییر بدی و به چالش بکشی.

پس اول به سراغ شش ذهنیت و فرق اساسی میان افراد موفق و افراد فقیر میریم .

ذهنیت اول :افراد معمولی فکر میکنن که اگه جایزه ی بزرگ برنده بشن و حساب بانکیشون پر پول باشه همه چی درست میشه . این قبیل افراد به دنبال یک معجزه هستن.اما افراد موفق و ثروتمند هدف گذاری میکنن و برای رسیدن به اون هدفها تلاش میکنن.

 هدف گذاری خیلی مهمه و مثلاشما میتونی لیستی از 10 مورد از کارها و هدفهایی رو که میخوایی در عرض یک ماه انجام بدی و یا حتی یکسال رو یادداشت بکن و همونطوری که گفتم نوشتن هدف ،خیلی مهمه .

باور میکنی اگه بگم 80 درصد از افراد موفق و ثروتمند و کار آفرین اهداف مشخصی دارن و صبحشون رو بدون برنامه ریزی شروع نمیکنن و در مقابل فقط 12 درصد از افراد فقیر و معمولی روی چنین هدفهایی تمرکز دارن!!!

این هست فرق بین افراد موفق و افراد معمولی و فقیر.

دومین ذهنیت اینه که افراد موفق و ثروتمند به کسب دانش و مهارتهای اکتسابی خاص اعتقاد دارن اما افراد معمولی ثروت روفقط با کسب مدرک و دانشگاه میسر میدونن .مدارک آکادمیک و دانشگاهی نمیتونه موفقیت و ثروتمندی رو تضمین بکنه بلکه فقط زمینه هایی رو برای گذروندن زندگی و مشغول شدن به اون رو به آدم نشون میده .

 قرار نیست هر کسی مدارک آکادمیک دانشگاهی داشته باشه بتونه در رفاه زندگی بکنه و تو دوست من این رو بهتر از هر کس دیگه ای در جامعه مشاهده میکنی.اکثر بزرگان دنیای تکنولوژی و مدیران کمپای های بزرگ شاید تحصیلات انچنانی نداشته باشن اما در عوض یک مهارت و ایده و دانش خاص رو کسب کرده بودن که تونستن بوسیله  اونها موفق بشن و تو هم میتونی اینکارهای بزرگ رو انجام بدی .

باور بکن که شدنیه.

سومین ذهنیت که خیلی جالبه و شاید در جامعه زیاد باهاشون سروکار داشته باشی اینه که " افراد معمولی به روزهای خوش گذشته فکر میکنن" و مشغول گذشته خودشون هستن و عبارتهایی مثل : زمانی که من جوانتر بودم .....یا من اینکار رو در گذشته انجام دادم ....من این کار رو در گذشته بهتر انجام میدادم و غیره ... جملات مرسوم این قبیل افراد هستش.ا

اما افراد موفق و بزرگ و ثروتمند همیشه روی آینده و چیزهایی که باید انجام بدن تمرکز میکنن و جالب اینجاست که این قبیل افراد اینقدر به خودشون باور دارن که همیشه اعتماد به نفس و عزت نفس عالی دارن و سوالاتی مثل : چگونه میتونم شرایط رو آسانتر بکنم ؟ .......چگونه میتونم آینده خودم رو بهتر بکنم؟...چگونه میتونم به دیگران کمک بکنم ؟...چگونه میتونم یک شرکت بزرگ تاسیس بکنم ؟ و غیره رو از خودشون میپرسن .

 سوال کردن و نگرش خیلی مهمه و در حال حاضر فک بکنم افراد زیادی در جامعه ما در گذشته خودشون زندگی میکنن و برای همین هست که بیشتر این افراد از زندگی گلایه دارن و مدام شکایت میکنن!!!!!

 اسیر گذشته اصلا نباش چون هیچ دردی رو دوا نمیکنه .مهم اینه که الان چی داری و آیا از زندگیت و جایگاهی که داری راضی هستی و یا نه ؟ آیا اون زندگی ایده آل رویای خودت رو درست کردی و یا اینکه نه ؟ اینها سوالاتی هست که باید از خودت بپرسی دوست من .

چهارمین ذهنیت اینه که 81 درصد از افراد موفق و ثروتمند و کار آفرین لیستی از کارهایی رو که باید هر روز و در طول زندگیشون انجام بدن رو یادداشت میکنن و لیست میکنن و در مقابل فقط و فقط 19 درصد از افراد فقیر به این لیست اعتقاد دارن!!

برای همین هست که تو جامعه ما و حتی توی اینترنت در کشور ما میزان روانشناسان موفقیت حتی از تعداد دکتر و مهندس ها بیشتره و میخوان این افراد راه رو به دیگر افراد نشون بدن !!!!!!!!!

 ولی جالب اینجاست که به روانشناسی موفقیت نیازی نداری اصلا بلکه هر چیزی رو که لازم داری در درون خودت هست و اشتباه اینجاست که در جای دیگه ای دنبال این خواسته هات میگردی !!

لازم نیست برای ثروتمند شدن هزینه ها زیادی رو متقبل بکنی فقط کافیه که بدونی چی میخوایی و لیستی از خواسته برای خودت داشته باشی مثل : یک شرکت در زمینه ساخت نرم افزار با 30 کارمند ......یک ویلا با تمام امکانات در یک نقطه ای از کشور ...یک ماشین فلان مدل با قیمت مثلا 200 میلیون و غیره ....

این قبیل لیست خواسته باید برای خودت داشته باشی و اگر در جامعه باشی آرزوی اکثریت مردم جامعه مون داشتن یک ماشین متوسط ارزون قیمت مثلا 5 میلیونی هستش و این ذهنیت این افراد رو بروز میده و نشون میده که این افراد آیا ذهنیت فقیری دارن و یا ذهنیت ثروتمند!! و اما الان یکم فکر بکن که تو دوست من جزو کدوم قشر از این افرادی ؟؟؟؟؟؟

پنجمین ذهنیت که خیلی مهمه اینه که افراد موفق مشغول به کاری هستن که دوسش دارن ولی افراد معمولی کارهایی رو انجام میدن که دوست ندارن و صرفا به خاطر کسب درآمد ماهانه مشغول به اون کار هستن .

تحقیقات نشون داده که میزان موفقیت افراد در کاری که به اون علاقه دارن 56 درصد بیشتر از افرادی هست که کارشون رو دوست ندارن.

زندگی فقط یکبار به تو دوست من داده شده بنابراین باید و باید مشغول به کاری بشی که دوسش داری و این حق تو هستش .برای شناسایی علایق خودت باید خودت رو آنالیز بکنی و ببینی که به چه چیزهایی علاقه داری و چه چیزهایی تو رو خوشحال میکنه و سپس بری به سمت اینها و وقتی به سراغ علایق خودت رفتی درآمد یا ماشین و هر چیزی که خواستی هم به دنبالت میاد .

به عنوان مثال علایق من اینها هستن : راه اندازی کسب و کار اینترنتی ....یادگیری نرم افزار و آموزش ...کار آفرینی ...مسافرت ...ماشین سواری ...کمک کردن و غیره .

من اینها  رو دوس دارم چون علایق من هستن و میدونم که تو زندگی بخاطر اینها من ساخته شدم و باید این کارها رو انجام بدم و تو هم هیچ چیزی از بقیه کم نداری وقدرت خیلی از کارهای بزرگ رو داری .

آخرین مورد اینه که افراد موفق و ثروتمند پایین تر از اونچه هستن زندگی میکنن و تواضع و فروتنی عالی رو دارن اما افراد معمولی بالاتر از اونچه که هستن زندگی میکنن .

جالبه که 63 درصد از افراد موفق در مسیر کار خودشون به کتابهای صوتی گوش میدن اما در مقابل فقط 5 درصد از افراد فقیر این عادت رو دارن.

جالب نیست به نظرت دوست من ؟؟؟؟ به نظر من همیشه خودت باشی خیلی بهتره از اینکه الکی وانمود کنی که شبیه فلان نفر هستی .درسته؟؟

در مقابل 8 عادت رو هم میخوام بهت بگم که تا الان نزاشته به اون زندگی و پول و رفاه مالی در زندگیت برسی  و ازت میخوام بلافاصله بعد از یادگیری این عادتها بری و این عادتهای بد و مخرب رو شناسایی بکنی و اون رو با عادتهای خوب جایگزین بکنی.

میخوام این 8 عادت رو بهت معرفی بکنم تا هر وقت یک فرد موفق و ثروتمند رو دیدی پیش خودت نگی که اون فرد "شانس" داشته .این عادتها به صورت زیر هستن دوست من :

اگر بر روی پس انداز تمرکز داری و نه بر روی خرج کردن

درسته که برای پولدار شدن باید پول روی پول گذاشت اما دوست من ماجرا اینجاست که تا مزه ی خرج کردن درست و حسابی رو نکشی و از پولهایی که داری نتونی با لذت خرج بکنی ، اونوقت دیگه انگیزه ای هم برای پول جمع کردن هم پیدا نمیکنی .

توی دنیا اون آدمهایی دنبال جمع کردن ثروتشون هستش که برای خرج کردنش هم فکر و برنامه ای دارن.به جای اینکه به پس انداز کردن زیاد فکر بکنی ،به خرج کردنش هم فکر بکن و همیشه یادت باشه که هر چیزی رو که خرج میکنی رو با لذت وفراغ بال خرج کن .این یکی از راههای لذت بردن از خرج کردن پول هستش.

اگر تا الان هیچ جایی سرمایه گذاری نکردی

هیچ انسانی یک شبه پولدار نشده مگر اینکه روزی  ودر جایی یک سرمایه هر چند کوچک و اندکی رو به کار گرفته باشه که بعدا ها نتیجه اون سرمایه گذاری اون فرد رو به موفقیت و عرش اعلا رسونده !!!!

پس از همین الان آستین هات رو بالا بزن و برو یک راه هر چند ساده برای سرمایه گذاری کوچیک پیدا بکنی .

 مثلا سرمایه گذاری میتونه همین سرمایه گذاری بر روی یاد گیری راههای کسب و کار اینترنتی و یا راه اندازی و کسب درآمد اینترنتی باشه و همیشه حتما 20 درصد از درآمد خودت رو سرمایه گذاری بکن چون این قانون در بین همه ی افراد موفق که تونستن به استقلال مالی برسن صدق میکنه .

اگر به حقوق ثابت راضی هستی

بعضی از افراد روحیه ثابتی دارن و اهل ریسک نیستن .یعنی همین که هفت صبح از خونه بیرون میزنن و 2 بعد از ظهر اداره خوشون رو ترک بکنن و آخر ماه هم حقوق ثابتی رو هم بگیرن براشون کفایت میکنه .

این روحیه افراد ستودنی هستش اما نباید از این افراد انتظار پولدار شدن داشته باشی ! و اینکه کارمندی در بسیاری از کشورها به عنوان یک شغل متوسط رو به پایین هستش و کارمند شدن به هیچ عنوان موفقیت و لذت بردن شما رو در زندگی تضمین نمیکنه .درسته؟

دوست من همیشه به دنبال نتیجه باش نه دنبال زمان صرف کردن ! همه میتونن زمانشون رو خرج بکنن اما کمتر افرادی پیدا میشن که بتونن نتیجه رو در زمان سریع بگیرن .اینو مد نظر داشته باش دوست من

اگر رویای دیگران رو دنبال میکنی

خیلی از ما دنبال خواسته ها و رویای دیگران میریم و خودمون رو فراموش میکنیم !!!درست مثل باورهایی که از کودکی در درونمون نقش بسته و یا باورهایی که از بچگی به ما القا کردن و .....نمونش همین آرزوی پدر و مادر ها برای مهندس یا دکتر شدن بچشون که میشه رویایی که اونها برای بچشون میسازن و نه رویایی که فرد خودش دوست داره .

اگر میخوایی دوست من به موفقیت مالی برسی و پول رو به زندگیت جذب بکنی باید عاشق کارت باشی و صحبت های اطرافیان و نظر دادن اونها رو محل نزاری و به قول گابریل گارسیا مارکز : هر وقت خودت رو چون عقاب دیدی ،به دنبال رویاهایت برو و به یاوه های مرغ و خروس های اطرافت توجه نکن!

اگر به منطقه امن خودت یا comfortzoone  خودت دلبسته ای

هر انسانی در زندگی به دنبال آرامش و آسایش هستش و اونقدر که ترجیح میده وقتی به جای ثابتی رسید دیگه شرایط رو تغییر نده .همیشه باید شجاعت بیرون اومدن از منطقه امن و راحتی خودت رو داشته باشی دوست من و اگر بخوایی به جایی برسی که تا الان نرسیدی باید کارهایی رو انجام بدی که تا حالا نکردی .باید جسارت اینکار رو داشته باشی .

اگر به شرایط عادت کنی میشه همین شرایطی که الان و در حال حاضر داری .درسته؟

اگر هدفی برای پولدار شدن نداری

دوست من باید برای پول دار شدن باید هدف داشت و برای خرج کردنش باید هدفمند بود .باید هدف مشخصی داشته باشی . به عنوان مثال فرض کن الان سه میلیارد تومان پول داشته باشی .به نظرت آیا برای این پولها برنامه داری یا نه ؟

هدفهای مشخص مثل خرید خونه با این قبیل امکانات یا خرید ماشین فلان مدل با قیمت فلان یا مسافرت به یک کشور دیگه و غیره ...اینها هدفهای مشخصی هستن که راه تو رو برای جذب پول باز میکنه .

جالب اینجاست که همه ی افراد یک عالمه پول میخوان اما نمیدونن که با اینهمه پول میخوان چکار بکنن!!!! و این یک واقعیت هستش دوست من .

اگر فکر میکنی پولدار شدن محال هست

تا وقتی که خودت رو یک فرد موفق و ثروتمند تجسم نکنی و باور نکنی مطمئن باش که هیچ اتفاقی نمی افته دوست من .افرادی که به نظر عوام ، خدا به اونها "پول " و "شانس" داشته فرقشون با بقیه این هستش که اونها به موفقیت خودشون و لیاقشون در زندگی باور دارن . به همین راحتی .

شما میتونی و باور بکن که لیاقت خیلی از بهترین چیزها رو داری به شرطی که باور بکنی و فورا اقدام بکنی و مطمئن باش که چیزهایی که در آینده و در روزهای آتی در انتظارت هست خیلی بهتر از گذشته ی تو هست .

چون فقط کافیه اراده بکنی و انجامش بدی .امیدوارم بلافاصله بعد از مطالعه این مقاله شروع به آنالیز خودت بکنی و باورهای مخرب خودت رو شناسایی بکنی و اون ها رو با باورهای خوب و سازنده جایگزین بکنی.

 

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
راشد مکبریان زاد در تاریخ ۱۳۹۵/۰۶/۰۴ گفته:
۰ ۰ | ۰

مفید بود و جامع بود

سوشا بختیاری در تاریخ ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ گفته:
۰ ۰ | ۰

به نظر من ارزش یک کارآفرین بیشتر از دیگر مشاغل هست و ممنون از این مقاله البتته اگر بهش باور داشته باشیم

ماهان نوری در تاریخ ۱۳۹۵/۰۵/۰۸ گفته:
۰ ۰ | ۰

با سلام خدمت استاد عزیز و دوستان گل و مهربانم
تشکر میکنم از نظرات دوستان عزیز
باور کنید که نظرات و هم دلی های شما دوستان علاوه بر دل گرمی من و سایر دوستان به نحوی مکمل مقاله های استاده

علیرضا بهرامیان در تاریخ ۱۳۹۵/۰۵/۰۸ گفته:
۰ ۰ | ۰

سلام کاربر جدید نیاز به مطالب و فایلها سایتتون دارم از ابتدا تا الآن لطفا دراختیارم قرار بدید

اصغر عظیمی در تاریخ ۱۳۹۵/۰۵/۰۸ گفته:
۰ ۰ | ۰

یه دنیا تشکر برای شما

اکبر رحمانی در تاریخ ۱۳۹۵/۰۵/۰۷ گفته:
۰ ۰ | ۰

ممنونم ازمطالب خوب واموزندتون.

حمیده اسدی در تاریخ ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ گفته:
۰ ۰ | ۰

سلااااامی به بلندای اسمان . از همه شما ممنونم . من به تمامی هدفهام ایمان دارم و به همشون میرسم . و از شما بخاطر این همه توجه و پیگیری سپاسگزارم

بهمن حبیبی در تاریخ ۱۳۹۵/۰۴/۲۹ گفته:
۰ ۰ | ۰

سلام وعرض خداقوت خدمت شما
ممنون از اینکه تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار می دهید.

حمیدی بهرام در تاریخ ۱۳۹۵/۰۴/۲۸ گفته:
۰ ۰ | ۰

با عرض ارادت ممنون مثل همیشه خیلی عالی بود خدا خیرتون بده به مردم کمک میکنین

مطالب مرتبط

بهترین ایمیل خودتان را وارد کنید و اولین هدیه خودتان را با نام درآمدزایی نوین با شبکه های اجتماعی را دریافت کنید