6 نکته ضروری برای انجام دادن بازاریابی اینترنتی محصولتان

6 نکته ضروری برای انجام دادن بازاریابی اینترنتی محصولتان

21 مرداد 95 0 نظر

کارهایی که قبل از بازاریابی اینترنتی محصول باید انجام دهید

همه ی برنامه های بازاریابی اینترنتی برای محصول  ،یک برنامه ی بازاریابی خوب نیستند.

در اینجا حتمآ کیفیتی وجود دارد که آیا شما روش موثری را برای بازاریابی محصولتان در نظر گرفته اید و یا نه ؟  که در نهایت مشتری را مغلوب خواهد کرد که از شما خرید بکند و موفقیت را نصیب شما خواهد شد.

گفتن "موفقیت راحت " در بازاریابی اینترنتی آسان است و برنامه های بازاریابی اینترنتی جدا از برنامه های بازاریابی فیزیکی و متوسط است.در اصل ، چهارچوبی که استراتژی های بازاریابی محصول را  نابود و از بین می برد برنامه ریزی نامناسب برای بازاریابی میباشد.که خیلی از افراد دچار این اشتباه میشوند و قید بازاریابی اینترنتی محصول را میزنند.

در این مقاله 6 راه را برای برنامه ریزی برای یک بازاریابی موثر اینترنتی محصول و فروش بیشتر را با هم مرور خواهیم کرد . من از مثال های عناوین تجاری آپدیت شده  و بروز استفاده خواهم کرد در اینصورت این قضیه آسانتر دنبال می شود.

 

هدف مشخص بازارتان،باید به دقت بازاریابی  شود

شما نمی توانید از هرکسی برای خریداری محصولتان التماس و خواهش کنید. چون در واقع انجام دادن این کار فشاری روی شما وارد می کند و ممکن است نتیجه ی خوبی حاصل نشود و نتیجه از دست رفته باشد.

هدف و دستاوردهای مشخص برای بازاریابی محصول و کسب نتیجه مورد نظر میتواند اثر بخشی کسب وکار شما را رونق دهد.پس هدف شما باید از نوشتن برنامه بازاریابی باید مشخص باشد . شاید هدفتان فروش 100 میلیونی باشد یا جذب 10000 هزار نفر مشتری . هدف کلی ثابتی مثل " داشتن فروش 300 میلیون تومان در یکسال " داشته باشید.

اگر برنامه بازاریابی شما برای یک یا پنج سال باشد. اگر شما یک بیزینس جدیدی را شروع کنید،می توانید دو برنامه بازاریابی دراز مدت و کوتاه مدت داشته باشید. هر دو این برنامه ها نیاز دارند به هم اتصال داده شده باشند.مثل:برنامه بازاریابی کوتاه مدت شما میتواند در به بدست آوردن هدف های دراز مدت شما کمک کند.به هر حال مطمئن باشید  هدف هایتان بدست آوردنی است.

 

عنوان تجاری  و برند اختصاصی برای محصولتان داشته باشید

شکل عنوان تجاری و برند  مشخص  در بازار می تواند یک چیز معین و موثر برای معرفی شما باشد. شما در ابتدا مجبور به تصمیم گرفتن مابین جنسیت هستید(مذکر یا مونث) و در نهایت درباره ی فاکتور سنی باید تصمیم بگیرید.پس از تعیین جنسیت باید رده سنی هواداران محصولتان را تعیین کنید. اگر هدف شما کارگران زیر 50 ساله باشند باید محصولاتی برای 50 ساله ها تولید بکنید و نه برای افراد جوان 20 ساله !!!!

 

در مورد محصولتان و مزایای محصولتان شرح بنویسید و نه در مورد ویژگی محصولتان

این مورد اشتباه در 98 درصد اکثر محصولات افراد و اشخاص در بازاریابی اینترنتی مشاهده میشود.شرح چگونگی تولید محصول و مزایای محصول  حتمی است.برای مثال ، اگر شما کفش هایی را که به منفعت بیش تر و راحتی بیشتر  کمک میکند و به مشتریانتان این محصول را پیشنهاد می کنید چگونگی کار محصول و مزایای محصول را شرح دهید. در این صورت تولیدات و فروشتان زیاد خواهد شد.

به عنوان مثال برای زنانی که کمترین زمان را دارند همین مورد شرح مختصر مزایا، محصول شما را حتی خیلی تاثیر گذارتر از دیگر رقبای شما جلوه میدهد. مزایا و نفع محصول هست که منجر به بازاریابی موثر و فروش محصول میشود و نه شرح ویژگی محصول !

 

استفاده از ثبت نظرات و رضایت مشتریانتان در قسمت توضیحات فروش محصول

همه چیز در اعداد باید قابل سنجش و تصور باشد و برای فروش بیشتر محصولتان باید نمونه های موفق از مشتریان و رضایت مشتریانتان را در شرح محصولتان بنویسید. یک برنامه بازاریابی خوب بوسیله یک استراتژی استنتاج می شود.اما اجزا و تاکتیک ها،موفقیت بیشتری ایجاد خواهد کرد.

برنامه بازاریابی باید نتایجی از هر یک از فعالیت ها را نشان دهد بنابراین سنجش آسان می شود. حتی اگر یک محصول مفید هم تولید کرده باشید میتوانید بوسیله درج حتی یک نظر از رضایت مشتریانتان در مورد خرید محصول ، فروش خوبی را تجربه بکنید..

مثل"تولید لباس" و یا " شاد کردن مشتری" در حالی که تولید کالای با کیفیت مهم است و همچنین شاد شدن مشتری نیز مهم است و تلفیق این دو با هم منجر به یک بازاریابی موثر و فروش خوب خواهد شد. این چنین هدف ها باید بخشی از این برنامه بازاریابی محصول شما باشند.

 

در قبال خدمت و محصولتان مسئولیت پذیر و جوابگو باشید

بر روی کارهایتان و محصولاتتان حساب باز کنید و به اثر بخشی آنها باور و ایمان داشته باشید و این حس باور داشتن و اثر بخشی محصولتان را به مشتریان خودتان انتقال بدهید.برای بدست آوردن نتایج بهتر داشتن باید در هر زمان جوابگوی سوالات و نظرات مشتریانتان باشید و پشتیبانی درست و حسابی داشته باشید. مراقبت فاکتور مسئولیت پذیری و چشم داشتن روی نتایجی که افراد بوسیله دریافت محصولتان کسب میکنند باشید و همیشه این کارها را معرفی بکنید.

 

برنامه بازاریابی محصولتان را هر بار بروز و آپدیت بکنید

مادر یک محیط زیست دینامیک (متغییر ) زندگی می کنیم و نمی توانیم چیزی برای داشتن برنامه های بازاریابی استاتیک (ثابت )حاصل کنیم.یک برنامه بازاریابی خوب، همه چیز را از صحنه پردازی و هدف مورد نظرش انجام خواهد داد و میزان کارایی، پیگردی و خشنودی و رضایت از محصولاتش و خدماتش در تمام بخش هایش قابل سنجش است.این نیاز به مرور مرتب و تجدید نظرهای ضروری دارد.

مثل آموزش های کهنه اکثر وب سایتها تنها از بازاریابی ایمیلی استفاده نکنید .بلکه بازاریابی ایمیلی را با دیگر بازاریابی شبکه های اجتماعی نیز مخلوط کنید.

برای مثال در موردی از شکل عنوان تجاری، قیمت شما باید بدون گذشت چند ماه تغییر کند به خاطر تقاضاهای زیاد یا تغییر در قیمت ها بدلیل نا خالص بودن مواد آنها ، این درخواست برنامه ی بازاریابی شما را به خوبی تغییر می دهد و این نشان از مهم بودن و اثر بخش بودن محصولتان را در نزد مشتریانتان در بر خواهد داشت و همیشه از فروش یک محصول با همان قیمت و با همان آموزش های  ثابت خودداری کنید.

logo-samandehi